RICO TUMBAO je jedinečnou ladies taneční skupinou, která se zaměřuje na latino shows na profesionální úrovni. Vznikla v roce 2016 a v současnosti je držitelem titulu MČR v salsa choreografiích skupin. Jejím cílem je představit divákům taneční vystoupení na mezinárodní úrovni, neustále tak získává nové zkušenosti na mezinárodních tanečních kongresech a čerpá inspiraci od světových tanečníků. Díky své energii a odhodlání měla skupina možnost vystupovat na největších evropských salsa kongresech, jako jsou Vienna Salsa Congress či El Sol Salsa Festival. V roce 2017 se zúčastnila uznávané mezinárodní soutěže ve Varšavě, kde se umístila na 5. místě.

V současnosti nabízí skupina RICO TUMBAO vystoupení salsy, bachaty ve spojení s kubánskou chachou a brzy se můžete těšit také na show karnevalové samby a reggaetonu. Jejich vystoupení jsou plné energie, radosti z tance a nabízí neobvyklou, zajímavou a rytmicky bohatou show, která oživí jakoukoliv Vaši akci.

Zakladatelka a choreografka Monica Pástor je dvojnásobnou Mistryní ČR v salse a tanečnicí mezinárodní třídy ve společenských tancích. Své zkušenosti získala především během svého působení v Madridu a na mezinárodních salsa kongresech. Tancovala po boku hvězd jako je Karel Gott, Yvetta Blanarovičová a další. 

We love & live SALSA

Naše skupina


MONICA

Zakladatelka a choreografka skupiny. Dvojnásobná Mistryně ČR v salse a tanečnice mezinárodní třídy ve společenských tancích. Salse se věnuje již od roku 2005 a své zkušenosti získala především na mezinárodních salsa kongresech a během svého působení v Madridu. Tancovala po boku známých hvězd jako Karel Gott, Yvetta Blanarovičová, Dan Nekonečný a další.

PETRA

Se salsou se seznámila již v roce 2005. V roce 2015 vyhrála 1. místo na MČR se skupinou párové salsy, kde dříve působila. V roce 2016 obsadili s tanečním partnerem 3. místo na MČR v párové salse SUT, které obhájili i v letošním roce a1. místo v párové salse na MČR CDO. V současnosti se věnuje výuce párové salsy, karnevalové samby a latino mix pro ženy.

KRISTÝNA

Tancuje již přes 10 let, kdy začala závodně tancovat latinskoamerické tance. Během této doby žila rok v Anglii, kde objevila kouzlo LA salsy. Po návratu se začala věnovat i jiným tancům, jako je bachata či kizomba. V současnosti se také aktivně věnuje brazilskému tanci zouk.

ŽANETA

Tanci se věnuje téměř 15 let. Začínala s kubánskou salsou. Následně ji učarovaly i další taneční styly jako bachata, reggaeton, cuban afro, argentinské tango či brazilský zouk. Dlouhá léta tancovala i společenské tance, aby získala více taneční techniky. 


KAROLÍNA

Od roku 2004 do roku 2016 se věnovala sportovnímu aerobiku. Se svým týmem vybojovala 2. místo na ME v holandském Eindhovenu a je také několikanásobnou mistryní ČR v kategorii AGP. K tanci se dostala skrze taneční, kde také po dobu 5 let působila jako taneční asistentka při výuce standardních a latinskoamerických tanců. Nyní tančí hlavně pro radost a sama vychovává malé tanečnice ve svém tanečním klubu TSKM Praha.